کارآموزی مدرسه

کارآموزی مدرسه


کارآموزی علوم تربیتی مدرسه


تحقیق آماده

شماره تماس: ۰۹۲۰۱۰۲۸۱۰۰ – ۰۹۲۱۱۰۱۲۸۰


آشنایی با مکان کار آموزی :

هنرستان کاردانش که در سال ۷۵ ـ ۷۴ تأسیس شد که دارای رشته های متعددی ـ از قبیل برق صنعتی ـ صنایع چوب ـ لوازم خانگی ـ کامپیوتر ـ مکانیک ـ ماشینهای الکتریکی

برق صنعتی در سال حدود ۳۰ دانش آموز می پذیرد و تحویل جامعه می دهد .

و صنایع چوب دارای ۲۵ دانش آموز می باشد .

کلیه رشته

و دارای ۳ مرحله امتحان می باشد مرحله ۱ و ۲ و ۳ می باشد .

و در هر رشته استادکارانی مربوط به رشته خود هستند که دانش آموزان را تربیت می کنند و در هر کارگاه ۱۲ الی ۱۳ استادکار می باشد .

کیفیت بخشی در آموزش و پرورش را جدی تر بگیریم

مدیر مدرسه ای که نزد زیر مجموعه خود ( معلمان و کارکنان مدرسه ) مقبولیت نداشته باشد ، موفق نیست اگر دانش آموزان یک دبیرستان مدیر شان را قبول نداشته باشند چنین مدیری در کارش توفیق نمی یابد چرا ؟ برای اینکه ما برای « تربیت » یک تعریف خیلی کوچک و خلاصه داریم : « ایجاد رفتار مطلوب و پایدار در متربی » و لازمه تحقیق این امر مقبولیت است .

به عبارت دیگر ، رهبری آموزشی به جای مدیریت آموزشی باید مورد توجه قرار گیرد و از این رو به جاست که دربین مسؤلان استان ، در جمع مدیرانمان در مدارس و در جمع معاونان در مناطق بحث رهبری آموزشی را باز کنیم . برای مدیر آموزشی در نقش رهبری آموزشی هفت وظیفه ذکر کرده اند که عبارتند از :

۱ ـ ایجاد انگیزه در کارکنان .

۲ ـ ایجاد شرایطی که کارکنان به قبول مسؤلیت تشویق شوند . یکی از مشکلات امروز ما مسؤلیت نپذیرفتن کارکنان است . تشویق برای مسؤ لیت پذیری و پاسخگویی در قبال مسؤلیت ، چیزی است که درآموزش و پرورش مورد غفلت واقع شده است .

۳ ـ منصفانه و واقع بینانه بودن ارزشیابی از کارکنان : تلاش کنیم که کاستی ها ، تنگناها ، ضعف ها و کمبود ها را خود کارکنان جبران کنند .

۴ ـ برقراری ارتباط مؤثر با اولیای دانش آموزان و مشارکت دادن آنها در امور مدرسه

۵ ـ تشویق کارکنان به مطالعه و تحقیق و ارزشیابی در زمینه های آموزشی و در یک جمله به روز شدن کارکنان . اطلات ما ( در همه رده ها ) قدیمی است . باید با پدیده های نو و نیازهای جدید آشنا شویم و آنها را به خوبی درک کنیم . ما به تنهایی از پس بحث ها ، مطالعات و دیدگاه های جهانی و هزاره سوم و . . . که امروزه در آموزش و پرورش دنیا مطرح است بر نمی آییم ، لذا مطالعه و تحقیق و تشویق کارکنان برای این که خودشان را به روز کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

۶ ـ استفاده از توان رهبری دانش آموزان در اداره امور مدرسه : اگر امسال بتوانیم فقط همین مورد ششم را انجام دهیم ، کار زیادی انجام داده ایم . باید واقعاً از توان دانش آموزان در رهبری مدرسه استفاده کنیم . خیلی از مدیرانمان به این حرف معتقد نیستند . شوراهای دانش آموزی را بعضی از مدارس جدی نگرفته اند ؛ برای اینکه مدیر مدرسه احساس می کند یک سربه سرها اضافه شده است . به توزیع قدرت وبه بازی گرفتن بچه ها اعتقاد ندارند واین درست مغایر دیدگاه رئیس جمهور دربحث هویت دادن به جوان است . در حالی که یکی از مصادیق احساس هویت ، مشارکت دادن دانش آموزان در امور مدرسه است .

۷ ـ ایجاد شرایطی که به ابتکار و نوآوری میدان دهد و کارکنان را به ابتکار عمل تشویق کند . آقای رئیس جمهور در اجلاس رؤسای آموزش و پرورش یک مدل برای تعلیم و تربیت ارائه داد : یعنی مطالبی فرمودند که بنده آن را به یک مدل تبدیل کردم .

یک هرم چهار وجهی فرض کنید که یک بعدش دانش باشد ؛ یعنی آموزش و پرورش ما باید یک بعدش دانش باشد . یک بعدش ابتکار وخلاقیت ، بعد دیگر فضلیت های فردی و بعد بعدی هم فضلیت های مدنی باشد . این چهار بعد چهار ، چهار اصلی است که از دید رئیس جمهور باید در تعلیم و تربیت مورد توجه قرار گیرد . منظور از بحث دانش ، ابتکار و خلاقیت ، فضیلت های فردی و مدنی در حوزه معاونت .


شماره تماس: ۰۹۲۰۱۰۲۸۱۰۰ – ۰۹۲۱۱۰۱۲۸۰

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید