کارآموزی شرکت صنعت محور سازان ایران خودرو ۳۰ ص

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :

فهرست مطالب

عنوان ………………………………………………………………… صفحه

فعالیت انجام شده ………………………………………………………. ۱

مقدمه ………………………………………………………………….. ۱۵-۲

معرفی فیکسچر دنده زنی کرانویل پیکان ……………… ۱۸-۱۶

منابع و پیوست ………………………………………………………… ۱۹

نقشه

گزارش فعالیت‌های انجام شده‌ی دوره‌ی کارآموزی:

اینجانب در تاریخ ۲۵/۱۱/۸۴ وارد شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو مشغول به گذراندن دوره‌ی کار‌آموزی زیر نظر آقای مهندسی لطف‌الله مقدم مشغول شدم. دراین قسمت ابتدا آموزشهای نرم‌افزار AUTOCAD را دیدم و در حین آموزش با جیگ و فیسکچر وانواع آن آشنا شدم و پس از چند هفته‌ی اول حضورم شروع به کشیدن اجزای مختلف فیکسچرهای کردم و همچنین دراین قسمت با بعضی از موارد خاص نقشه‌کشی واستانداردهای آن که قبلا در مورد آنها اطلاعاتی نداشتم، آشنا شدم. و سپس در تاریخ ۲۴/۳/۸۵ دوره‌ی کارآموزی خود را به پایان رساندم و یکی از فواید دوره‌ی کارآموزی برای بنده یادگیری دستورهای نرم‌افزار اتوکد بود تا حدی که بتوانم نقشه‌ها را به طور کامل بکشم.

«مقدمه»

۱-      مقدمه‌ی آشنایی با جیگ و فیکسچر وطراحی ابزار:

جیگ و فیکسچرها بمنظور تبدیل ماشین‌های افزار استاندارد به ماشین‌های افزار خاص به وجود آمده‌اند.  همچنین می توان در جایی که محصول با تولید کم مورد نظر بوده ولی قابلیت تغییرات اهمیت داشته باشد وهمچنین درجایی که نگهداری قطعه بدون استفاده از وسیله‌ی خاصی مشکل باشد، به کمک تکنسین‌های ماهر از آن بهره‌گرفت، وقتی هدف قبول یا رد یک قطعه باشد واندازه‌گیری دقیق آن چندان  اهمیت نداشته باشد از شابلون‌های اندازه سنج استفاده می‌شود از  فیکسچرهای بازرسی وقتی استفاده می‌شود که موقعیت‌های سوراخ‌ها، سطوح و غیره باید مورد سنجش قرار گیرند. فیکسچرها مونتاژ کردن و جوشکاری بمنظور نگهداری قطعات طوری طرح شده‌اند که هر دو دست تکنسین‌ آزاد است و نیازی به نگهداری قطعه ندارد .

منابع:

(آشنایی با جیگ و طراحی ابزار)

JIG AND TOOL DESIGN

نوشته: M.H.A.KEMPSTER

جداول استانداردهای آلمانی:

 ترجمه عبدالله ولی نژاد

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید