کارآموزی حسابداری MIS

کارآموزی حسابداری MIS


کارورزی سیستمهای اطلاعات مدیریت در شرکت پارس خودرو


تحقیق آماده


فهرست مطالب

عنوان       صفحه

مقدمه                       ۱

۱-۱ )آشنایی با شرکت پارس خودرو        ۲

۱-۲-۱ )تاریخچه شرکت           ۲

۱-۲ ) سالن بدنه تندر ۹۰         ۶

۱-۳ ) سالن رنگ متمرکز         ۸

۱-۳-۱ )موارد مهم در زمینه رنگ            ۸

۱-۳-۲ ) مراحل رنگ                ۱۰

۱-۴ ) سالن مونتاژ    ۱۳

شکل (۱) سالن مونتاژ               ۱۵

۱-۵ )تست‌های ارزشیابی خودرو               ۱۶

۱-۶) انواع ارزشیابی خودرو :     ۱۶

۱-۶-۱ )تست‌های استاتیکی خودرو          ۱۷

۱-۶-۲ )تست های دینامیکی خودرو        ۱۸

۱-۶-۳ )بررسی های استاتیکی CSC         ۱۸

۱-۶-۴ )تست P2 Wax:          ۱۹

۱-۶-۵ )تست جاده  ۱۹

۱-۶-۶ ) Sign Off  ۲۰

۲-۱ )تاریخچه سیستم های اطلاعات مدیریت           ۲۲

۲-۲ ) انواع سیستمهای اطلاعاتی              ۲۴

۲-۲-۱ ) سیستم پردازش داده DP           ۲۴

۲-۲-۲ ) سیستم اطلاعات مدیریت ( MIS )             ۲۵

۲-۲-۳ )سیستم پشتیبانی تصمیم ( DSS )              ۲۶

۲-۲-۴ ) سیستم های خبره ( ES ):         ۲۶

۲-۳ ) نیازمندیهای اطلاعاتی     ۲۷

۲-۴ ) راهبردهایی برای تعیین نیازمندیهای اطلاعاتی                ۲۸

۲-۴-۱ ) راهبرد پرسش            ۲۸

۲-۴-۲ ) راهبرد اخذ اطلاعات از سیستمهای اطلاعاتی موجود  ۲۹

۲-۴-۳ ) راهبرد ارائه راه حل از مشخصه های سیستم مورد استفاده         ۲۹

۲-۴-۴ ) راهبرد کشف از طریق آزمایش سیستم اطلاعات نوظهور             ۳۰

۲-۵ ) ابزار و تکنیک های ساخت سیستم ۳۰

۲-۵-۱ ) تجزیه و تحلیل ساخت یافته       ۳۱

۲-۵-۲ ) نمودار جریان داده ( DFD )       ۳۲

۲-۵-۳ ) نمودار ارتباط موجودیت ها ( ERD )          ۳۳

۲-۶)گزارش مراحل انجام پروژه:               ۳۵

پیوست A                 ۳۸

پیوست B                 ۵۰

منابع:                       ۶۱

 

مقدمه

در گزارش حاضر خلاصه ای از فعالیت های انجام شده در طول کارآموزی که به مدت ۱۴۰ ساعت و در بخش تولید خودرو L90 انجام شده است، ارائه شده است.

در فصل اول این گزارش مقدمه ای از تاریخچه شرکت پارس خودرو آمده است و در ادامه، به شرح بازدیدهای انجام شده از سالن رنگ، سالن بدنه، سالن مونتاژ و خلاصه ای از وضایف هر قسمت پرداخته شده است.

در فصل دوم توضیح کوتاهی درباره سیستم های اطلاعات مدیریتی داده شده است و ابتدا تاریخچه کوتاهی درباره این نوع سیستم ها آورده شده و در ادامه تقسیم بندی های سیستم اطلاعاتی، طریقه تعیین نیازمندیهای آن و روش های  تولید پایگاه داده  توضیح داده شده است. سپس با استفاده از این اطلاعات یک پایگاه داده با استفاده از برنامه MS Access برای بخش روتوش و تعمیرات سالن مونتاژ تندر۹۰ تهیه شد. تولید چنین پایگاه داده ای که مدت زمان زیادی از طول کارآموزی را بخود اختصاص داد از اینرو بود که تا قبل از تهیه پایگاه داده، فرم های آماده صفحه گسترده  با برنامه Excel در اختیار اپراتورها قرار داشت که بطور روزانه تکمیل می شد و  سپس برای مسئول روتوش فرستاده می شد تا روزانه براساس فرم های جداگانه، گزارش کلی آماده شود. از معایب این روند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  امکان خطا در هنگام خواندن ارقام و وارد کردن اطلاعات به یک صفحه کاری  جدید

–  وقت گیر بودن انجام محاسبات بعلت یکپارچه نبودن اطلاعات و انجام محاسبات بصورت دستی

–  عدم امکان اضافه کردن اطلاعات هر روز به اطلاعات روزهای قبل و در دست داشتن بانکی با اطلاعات جامع

–  عدم دسترسی سریع به اطلاعات روزهای قبل و جستجوی سریع

–  عدم امکان درست کردن گزارش های هفتگی و ماهانه و … به علت بی نظمی اطلاعات

برای از بین بردن معایب این روش، یک بانک اطلاعاتی تهیه شد تا فایل آن در شبکه شرکت پارس خودرو قرار گیرد و قابلیت دسترسی مکانی و زمانی بالایی را برای اپراتورها برای ورود اطلاعات تسهیل کند. پس از ذخیره این اطلاعات در بانک اطلاعاتی، محاسبات لازم روی آنها انجام می شود و به این ترتیب در هر زمان به تمام یا هر بخش مورد نظر اطلاعات دسترسی آسان وجود خواهد داشت.

۱-۱ )آشنایی با شرکت پارس خودرو

۱-۲-۱ )تاریخچه شرکت

شرکت پارس خودرو در سال ۱۳۳۵ به عنوان یک شرکت تولیدی و بازرگانی در زمینه مونتاژ و تولید اتومبیل های جیپ فعالیت خود را آغاز و از آن زمان تا کنون به تولید انواع خودروهای سواری و دو دیفرانسیل در کشور مشغول است. مساحت شرکت بالغ بر ۵۹۰۰۰۰ متر مربع است، که از این میزان حدود ۲۰۰۰۰۰ متر مربع آن به فضای تولیدی و اداری شامل سالن ها و ساختمان های مختلف اختصاص یافته است.

این شرکت در بدو تأسیس با نام شرکت جیپ کار خود را آغاز نمود. این عمل در خرداد ماه سال ۱۳۳۷ با مونتاژ اتومبیل های جیپ طرح نظامی انجام شد و سپس مدل ”Station” نیز به آن اضافه گردید. طرف قرارداد کمپانی جیپ، کمپانی ویلیز بود که پس از چند سال آن را به کمپانی کایزر واگذار نمود با روی کار آمدن کمپانی کایزر، طرح اتومبیل ها مشابه اتومبیل های امروزی تغییر نمود. در سال ۱۳۴۵ در کنار تولید خودروهای جیپ این شرکت اقدام به انعقاد قرارداد اتومبیل های سواری رامبلر (آریا و شاهین) با کمپانی ”American motors”نمود. تولید اتومبیل های رامبلر با مدل های آمباسادور ، آریا و شاهین آغاز و تولید دو مدل اخیر تا سال ۱۳۵۲ ادامه داشت. همزمان با شروع عملیات اجرای قرارداد رامبلر، تأسیسات و ماشین آلات لازم برای ساخت قطعات داخل و قالب ها نصب گردید و از سال ۱۳۴۷ به تدریج اقدام به ساخت بدنه اتومبیل های جیپ در سه مدل و رامبلر در دو مدل گردید. در سال ۱۳۵۲ پس از اتمام تولید رامبلر شرکت جیپ و جنرال موتورز قرارداد اشتراک امضا کرده و شرکت با نام جنرال موتورز ایران به کار ادامه داد و تولید اتومبیل های شورلت ایران (اپل) را در سه مدل در سال ۱۳۵۳ آغازکرد. پس از آن در سال ۱۳۵۶ خط تولید اتومبیل سواری به شورلت و بیوک تبدیل گردید و در کنار آن تولید اتومبیل های کادیلاک، وانت زاتن و شورلت در سه مدل آغاز گردید. قابل ذکر است که در این سال ها تولید اتومبیل های جیپ در سه مدل جیپ شهباز، آهو استیشن و وانت سیمرغ کماکان ادامه داشت.

از مجموع اتومبیل های تولیدی تا سال ۱۳۵۷ اتومبیل های جیپ، رامبلر، شورلت و بیوک از درصد ساخت بالایی برخوردار بوده و مدل های کادیلاک و وانت شورلت به طور کامل وارداتی بود و مونتاژ می شد. بعد از سال ۱۳۵۷ تولیدات این شرکت به علت اتمام قطعات متوقف شده و پس از انجام بررسی های در حدود امکانات آن زمان ، فعالیت ها به شرح زیر انجام شد.


شماره تماس: ۰۹۲۰۱۰۲۸۱۰۰ – ۰۹۲۱۱۰۱۲۸۰

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید