پروژه ISO9000 30ص

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :

استاندارد بین المللی ایزو ۱۴۰۰۱

ایزو ۱۴۰۰۱ استاندادرهای اصلی در استانداردهای سری ایزو ۱۴۰۰۰ است و تحت عنوان «سیستم های مدیریت زیست محیطی ایزو ۱۴۰۰۱ – ویژگیها و راهنمای استفاده انتشار یافته است شرایط مورد نیاز برای استقرار یک سیستم مدیریت زیست محیطی کامل در ایزو ۱۴۰۰۱ ذکر شده است همان گونه که ایزو ۹۰۰۱ شرایط ضروری جهت ایجاد یک سیستم مدیریت کیفیت قابل قبول را مشخص نموده است.

برای استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی توجه به موارد زیر ضرورت دارد :

۱-خط مشی زیست محیطی .

۲-برنامه ریزی .

۳-اجرا و طرز کار .

۴-مرحله کنترل .

۵-بازنگری مدیریت .

استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ در شرکتها و سازمان های مختلف عمومی یا خصوصی قابل اجرا است . شرکتها ، موسسات بازرگانی ، سازمانها و واحدهای عملیاتی درون سازمانی برای رسیدن به اهداف زیر ، می توانند از این استاندارد بهره گیرند . نکات قابل بررسی عبارتند از :

–      اجرا ، نگهداری ، بهبود یک سیستم مدیریت زیست محیطی .

–      تضمین مطابقت سیستم با خط مشی زیست محیطی .

–   اثبات این مطابقت برای دیگران از طریق تایید یا ثبت سیستم مدیریت زیست محیطی توسط شخص ثالث مستقیم یا مطابقت خود اعلام با استاندارد .

چنانکه قبلاً ذکر شد ، استانداردهای سری ایزو ۹۰۰۰ درباره سیستم مدیریت کیفیت ، اساساً بر تامین رضایت کامل مشتری نسبت به رفع نیازها تاکید دارد . بدین منظور ۲۰ نیازمندی را در استاندارد ایزو ۹۰۰۱ تعیین نموده است . با مقایسه ایزو ۹۰۰۰ و ایزو ۱۴۰۰۰ ملاحظه می شود که سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو ۱۴۰۰۰ به نیازهای طیف وسیعی از اشخاص و جامعه – که به حمایت از محیط زیست علاقمند هستند – می پردازد .

برای برآوردن این نیازها ، شرکتها یا سازمانها باید پنج شرط زیر را تامین کنند . مواردی که بر اساس ایزو ۱۴۰۰۰ باید مورد بررسی قرار گیرد ، به شرح زیر است :

–      خط مشی زیست محیطی .

–      برنامه ریزی شامل موارد زیر :

۱-جنبه های زیست محیطی .

۲-شرایط قانونی و سایر شرایط .

۳-مقاصد و اهداف .

۴-برنامه های مدیریت زیست محیطی .

منابع و مآخذ :

۱-آشنایی با استانداردهای سری ISO 9000 – اکبر شاه کرمی و فرامرز شام محمدی

۲-«سازمان ISO تعدیل کننده استانداردهای بین المللی» استاندارد و کالای ایران ، منا قادری

۳-مدیریت کیفیت جامع مفاهیم ، اصول و فنون و روشهای اجرائی ، اصغر ذمردیان

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید