پایان نامه علل بی انضباطی دانش آموزان پسر در مقطع راهنمایی

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :

پایان نامه علل بی انضباطی دانش آموزان پسر در مقطع راهنمایی


قیمت: ۵۰۰۰۰ تومان- ۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰-۶۶۴۹۷۹۰۰


فصل اول
طرح تحقیق
فصل دوم
سابقه موضوع تحقیق
فصل سوم
مسائل مربوط به نوجوانان
فصل چهارم
اختلالات رفتاری
فصل پنجم
رفتارهای ناهنجار نوجوانان
و
راههای پیشگیری و درمان آنها


پیشگفتار
نوجوانان دلی پاک و روحی پرشور دارند . آنان در حساسترین و بحرانی ترین دوران زندگی خود به سر می برند و نیازمند هدایت ، حمایت و همدلی اند. نوجوان نهال نو رسیده ای است که برای رشد و بالندگی به باغبانی ، دلسوز و روشن بین نیاز دارد تا او را از آفتها و حادثه ها در امان دارد.
بها دادن به نوجوانان و در تربیت و ارشاد آنان کوشیدن بی گمان یکی از نشانه های آشکار رشد فرهنگی یک جامعه است . بر خلاف گمان برخی مردم ، تربیت به طور کلی کاری بسیار دشوار است بویژه تربیت و هدایت نوجوانان دارای پیچیدگیها و نکته های ظریف بسیاری است . شاید گفته حکیمانه ی کانت متفکر و فیلسوف نامی آلمانی ، حق مطلب را در این زمینه ادا کرده باشد آنجا که می گوید : دو کار هست که در دشواری ، هیچ کار دیگری به پای آن نمی رسد ، مملکت داری و تربیت.
تربیت انسان از این جهت که او موجودی پیچیده و عظیم است کاری سخت و دشوار می باشد. پیچیدگیهای روحی انسان به حدی است که نمی توان رفتار او را به سادگی تحت ضابطه ای مشخص در آورد و از آن آسوده خاطر شد. برتراند راسل ، فیلسوف انگلیسی که خود در باره تربیت کتابهایی نگاشته است اعتراف می کند که گفتار من در این زمینه بهتر از کردارم بود. این ها همه نشان می دهد که نباید تربیت را کاری سهل و آسان پنداشت که نیاز به هیچ گونه آموزش و تخصصی ندارد.
فرزندان ما در دوران خود مرحله های مختلف را طی می کنند و در هر مرحله نیازهای تربیتی ویژه ای دارند . بدون آشنایی با این مراحل تربیتی و برخورداری از مهارتهای لازم چگونه می توانیم فرزندان خود را تربیت کنیم. شاید برخی از پدران و مادران گمان می کنند که اگر شرایط مادی و امکانات تحصیلی را برای فرزندان خود فراهم آورند وظیفه ی خود را به خوبی انجام داده اند حال آنکه وظیفه ی پدر و مادر بسیار فراتر از این هاست.
خانواده کانون پذیرایی از نسل آینده است در این کانون نهال ارزشهای انسانی ـ که بذر آن در لحظه ی آفرینش در ضمیر آدمیان پاشیده شده است ـ باید رشد و نمو کرده درخت انسانیت به بار نشیند از این رو هیچ یک از نهادهای اجتماعی نقشی را که خانواده در ساختار فکری ، روحی و اخلاقی انسان دارد نمی توانند ایفا کنند .
نابسامانی های اجتماعی در بسیاری موارد ناشی از نابسامانی در خانواده هاست و سعادت یک اجتماع بستگی کامل به وجود خانواده های سالم و سعادتمند دارد . در خانواده است که انسان از لحظه های آغازین زندگی با تربیتی که از پدر و مادر دریافت می کند شکل می گیرد و ناآگاهانه به مسیری خاص سوق داده می شود.
اگر خانواده ها نقش خود را بدرستی ایفا نکنند نهادهای اجتماعی دیگر از قبیل مدرسه ، رسانه های گروه و غیره این خلاء را نمی توانند پر کنند.
دشواریها و پیچیدگیهای تربیت فرزند در دوره نوجوانی بیش از هر دوران دیگر است زیرا در این دوره نوجوان بطور ناگهانی با جهش فکری و عاطفی خود را از دوران کودکی جدا می کند. شخصیت کنونی نوجوان می طلبد که خانواده در برخورد با او روشن بین ، شکیبا و هوشیار باشد و به سرعت دریابد که او دیگر یک کودک نیست . از این رو بسیاری از خانواده ها در روابط خود با فرزندان نوجوان مشکلاتی دارند که اگر از آگاهیهای لازم برخوردار نباشند شاید این مسئله عواقب ناخواسته ای به دنبال داشته باشد.

علل بی انضباطی

بی انضباط

بسیاری از مشکلات اخلاقی و رفتاری نوجوانان ریشه در برخوردهای نامناسب پدران ، مادران و مربیان دارد . تجربه نشان می دهد در بیشتر موارد که نوجوانان به خانواده ی آگاه و مربی شایسته دسترسی دارند از زندگی سالم و موفقی برخوردارند ، این نشان می دهد که نوجوانان بخوبی تربیت پذیر هستند و اگر نابسامانی هایی در اخلاق و رفتار برخی از آنان مشاهده می شود ناشی از نبود تربیت

منابع و مآخذ
نام کتاب یا مجله نام مؤلف
۱ـ بیزاری از مدرسه
۲ـ تعلیم و تربیت و مراحل آن
۳ـ در مکتب تجربه
۴ـ راهنمایی استاد محترم
۵ـ رفتارهای بهنجار و نابهنجار
۶ـ رفتار کودکان
۷ـ روشهای تحقیق
۸ـ روشهای فنون تدریس
۹ـ روشهای تربیت اسلامی
۱۰ـ روانشناسی تربیتی
۱۱ـ روانشناسی رشد
۱۲ـ روانشناسی رشد
۱۳ـ روانشناسی کودکان استثنایی
۱۴ـ روانشناسی کودکان استثنایی
۱۵ـ روانشناسی رشد
۱۶ـ روانشناسی عمومی
۱۷ـ اختلالات یادگیری
۱۸ـ فصلنامه مدیریت آ ـ ب
۱۹ـ مجلات رشد معلم
۲۰ـ مجلات پیوند
۲۱ـ مجلات تربیت
۲۲ـ مدیریت آموزش و پرورش
۲۳ـ علل بی نظمی در مدارس ابتدایی و … ترجمه حسن سلطانی فرد
دکتر غلامحسین شکوهی
حمید گروگان ـ سازگان
جناب آقای طلایی
دکتر شکوه نوابی نژاد
فرانسیس ایلک، راسمن مترجم اورگان
دکتر عزت اله نادری و دکتر سیف نراقی
مراکز تربیت معلم
مراکز تربیت معلم
دکتر شریعتمداری
جمعی از مؤلفان
دکتر سیروس عظیمی
دکتر افروز
مترجم مجتبی جوادیان
دکتر شعاری نژاد
حمزه گنجی
دانشگاه علوم تربیتی مشهد
معاونت تأمین تربیت نیروی انسانی
وزارت آموزش و پرورش
وزارت آموزش و پرورش
ماهنامه وزارت آموزش و پرورش
ماهنامه وزارت آموزش و پرورش
نوشته قاسم شاملویان ، محمدعلی ذوالفقار

و…..

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید