دانلود پایان نامه جمعیت و تقسیمات کشوری

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :

جهت خرید و دانلود پایان نامه جمعیت و تقسیمات کشوری با شماره تلفنهای

۶۶۴۹۷۹۰۰ – ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵ تماس حاصل نمایید.

تعداد صفحات ۸۲ صفحه تایپ شده WORD

قیمت: ۶۰ هزار تومان


دانلود پایان نامه جمعیت و تقسیمات کشوری


دانلود پایان نامه جمعیت


فصل اول: جمعیت
فصل دوم:
تقسیمات کشوری


مقدمه
کلمه جمعیت چه عبارات و مفاهیمی را به ذهن شما می آورد . جمعیت کلاس ، جمعیت شهر یا روستا ؟ جمعیت یک کشور ، رشد بی رویه جمعیت ؟ آیا تاکنون هیچ یک از مشکلاتی که به جامعه آن روبروست به افزایش جمعیت نسبت داده اند .
از ۱ تا ۶۰ به طور آرام بشمارید ، در این زمان ۱۷۰ نفر در جهان متولد می شوند . بنابراین از این لحظه تا فردا همین ساعت باید غذا ، مسکن ، آموزش و سایر امکانات برای ۲۴۵۰۰۰ نفر دیگر تأمین شود .
شاید تاکنون از خود بپرسید که چرا در کشورها سرشماری انجام می گیرد . چرا همه کشورها به گرد آوری اطلاعات جمعیتی می پردازند . بنابراین متوجه می شویم که جمعیت و بررسی عوامل جمعیتی مهم و قابل بحث است . پس در ابتدا به تعریف جمعیت می پردازیم .
جمعیت به مجموعه از افراد که دارای اشتراکی با یکدیگر از جهات مختلف مثل مسائل قومی ، نژادی ، سیاسی ، مذهبی بوده و در یک مکان با هم به سر می برند جمعیت می گویند . مثل جمعیت سیاه پوستان امریکایی یا جمعیت ارامنه آذربایجانیها . جمعیت شناسی در حقیقت یک مطالعه علمی جمعیت است که چند تعریف به شرح ذیل دارد .
۱- مطالعه ساختار جمعیتی در ابعاد مختلف ، توصیف و تحلیل آماری، بررسی حرکات جمعیت ، روابط متقابل مابین پدیده های جمعیتی از جنبه های اقتصادی – زیستی همگیدر چهار چوب علم جمعیت شناسی بررسی می گردد . پس جمعیت شناسی کلیه جنبه های مختلف مثل زاد و ولد ، مرگ و میر ، مهاجرت، وضعیت زناشو یی ( ازدواج ، طلاق )، توزیع سنی، جنسی، جغرافیای جمعیت، امید به زندگی را بررسی می کند.
۲- پیش بینی آینده با توجه به میزان رشد جمعیت و منابع موجود را بعضی علم جمعیت شناسی می گویند.


منابع و مآخذ
۱- افتخاری، عبدالرضا، طرح جامع تقسیمات کشوری ، بی تا ، تهران .
۲- اطلس ایران  (۱۳۷۸) ، سازمان نقشه برداری کشور ، چاپ اول .
۳- امانی، مهدی، مبانی جمعیت شناسی، سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاهها .
۴- ترجمه یعقوب فروتن، جامعه و جمعیت ، انتشارات دانشگاه مازندران ، چاپ اول .
۵- جمشید، بهنام (۱۳۴۳ ) ، جمعیت شناسی عمومی ، انتشارات دانشگاه تهران.
۶- کریمی پور،یدالله (۱۳۸۱ )،تقسیمات کشوری ایران،انتشارات انجمن جغرافیایی ایران ، چاپ اول .
۷- موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران ، روشهای تحلیلی جمعیت شناسی .
۸- وزارت آموزش و پرورش (۱۳۸۴ ) ، جغرافیا سال دوم آموزش متوسطه ، شرکت چاپ و نشر کتابهای درسی ایران ، نوبت هفتم .

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید