نماز۳ص۳۳

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :
فهرست مطالب
عنوان
چرا نماز می خوانیم
تأمین نیازهای درونی و روانی انسان
استواری ایمان و استقامت
اهتمام به نماز
وجوه اهمیت
اشتراک شرائع سماوی در آن
تجلی تمامی دین در نماز
عدم چشم پوشی از آن
نقش آن در پیشبرد امور زندگی
منظور کردن بنائی خاص
تکرار
انواع گوناگون
تکفیر تارک
نخستین سوال در قیامت
نماز جماعت
آثار و برکات نماز جماعت
نماز جمعه
نماز آیاتچرا نماز بخوانیم ؟
(۱)
گر چه نماز در منظر بسیاری از عاملین و ناظرین ،تصویری جز یک عمل تعبدی و مورد هدف زهاد ورهبانها ندارد که صرفاً برای نمایش خضوع و کرنش در ارتباط با خالق ایفای نقش میکند ،اما بررسی آداب ،شرائط ، مضامین و هویت این عبادت بزرگ ، ضمن تأیید آن به عنوان یک امر تعبدی ، آنرا عاملی مهم برای اصلاح نفس انسانها و کنترل نظامات عمومی جامعه معرفی می کند .
اصولاً هر عبادت و اطاعتی که انسانها بر حسب تکلیف بجای می آورند ،با نظر به استغناء ذات اقدس باری تعالی نمی تواند کمترین سود و خیری را متوجه ذات ربوبیت گرداند یا متضمن فخر و مباهات یا ارضاء خواسته ای در مبداء لایزال باشد همانگونه که :
گر جمله کائنات کافر گردند   بر دامن کبریاش ننشیند گرد
پس او که بهره ای نمی برد ،او که نیازی ندارد ،او که عظمت مطلق است وهمه عالم در برابر او تکویناً سر تعظیم دارند ،چرا گونه هائی از خضوع و کرنش را به عنوان واجب بر انسان ، تشریع نموده است ؟! او که می تواند از منبع خزائن بی پایان و کاستی ناپذیر خود همه را روزی دهد و انعام مضاعف بخشد چرا انسان علاقه مند به دنیا و وابسته را مأمور به واگذاری بخشی از مال محدود خود می کند . او از این الزامات چه هدفی را دنبال می کند؟!
شکر منعم واطاعت از ولی نعمت امری اخلاقی ، عاطفی وانسانی است بلکه حیوانات نیز در خور شعور واستعداد خود ،از انجام این واجب فروگذار نمی کنند اما آیا این شکر وسپاس در ارتباط با منعمی همچون خداوند رب العالمین به همان صفتی است که در مورد انسان نیازمند و محتاج از حیث روانی ومادی است؟! انسانی که همواره با چشم امید عطا می کند یا لااقل سپاس در روح او اثر تشویقی یا ارضائی دارد ؟
پروردگار عزت از این نواقص مبراست سُبحانَ ربَّک ربّ العزه عمّا یَصفون

منابع :
۱-نماز ، ستایش از پروردگار ، آیت الله ناصر مکارم شیرازی .
۲-نماز عروج مؤمن ، شیخ محمد عبده .
۳-نماز نیاز پرستندگان ، علیمحمد احمدیان .
۴-نماز ، حجت الاسلام محسن قرائتی .
۵-نماز از دیدگاه قرآن و حدیث ، حسین موسوی راد لاهیجانی .
۶-نماز از دیدگاه قرآن و روایت ، عباسعلی مغیثی .
۷-نماز جلوه ایمان ، محمد حسین حق جو .
۸-نماز چیست ، محمد بهشتی .
۹-نماز در قرآن ، سیدابراهیم سیدعلوی .
۱۰-نماز ، احمد فهری زنجانی .
۱۱-نماز ، حسین انصاریان .
۱۲-نماز ، زهرا عبادی

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید