مبنا و هدف حقوق

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :

فهرست مطالب

 

ukعنوان                                                                                                                               صفحه

مبنا و هدف حقوق……………………………………………………………………………………………………………………………………………. ۲

مبنای اصلی حقوق عدالت است……………………………………………………………………………………………………………………. ۴

مبنای حقوق قدرت حکومت است نه عدالت……………………………………………………………………………………………… ۵

ماهیت نظام حقوقی………………………………………………………………………………………………………………………………………….. ۶

رابطه حقوق با سایر علوم……………………………………………………………………………………………………………………………….. ۸

رابطه حقوق و اقتصاد سیاسی……………………………………………………………………………………………………………………….. ۹

رابطه حقوق و علوم سیاسی…………………………………………………………………………………………………………………………. ۱۱

رابطه حقوق و علوم طبیعی و ریاضی…………………………………………………………………………………………………………. ۱۲

قانون…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… ۱۳

مفهوم قانون اساسی………………………………………………………………………………………………………………………………………… ۱۳

گرایش به قوانین اساسی مدون……………………………………………………………………………………………………………………. ۱۴

دلائل و چگونگی ظهور قوانین اساسی……………………………………………………………………………………………………….. ۱۷

قانون اساسی اقتداری یا اعطایی………………………………………………………………………………………………………………….. ۱۸

قانون اساسی مردم سالار………………………………………………………………………………………………………………………………. ۲۳


مبنا و هدف حقوق

درباره مبنا و هدف قواعد حقوق اختلاف بسیار است, چندان که می توان گفت تا کنون در هیچ یک از مسائل اجتماعی بدین پایه بحث و گفتگو نشده است. کاوش در این باره که حقوق بر چه مبنایی استوار است و هدف از قواعد آن چیست, پیشینه ای درخشان دارد و از زمان حکیمان یونان تا کنون اندیشه هزاران نویسنده و متفکر و دانشمند را به خود مشغول داشته است.

این اختلاف را اسباب گوناگون دامن می‌زند؛ چنان که پیروان مذاهب و دانشمندانی که فکر ایجاد حقوق جهانی را در سر می‌پرورانند سهم بسزایی در این راه دارند, ولی, رابطه اصلی همه گفتگوها را باید در این دو نکته جستجو  و خلاصه کرد:

۱-تاریخ زندگی بشر ستمهایی را که حکمرانان زورگو بر مردم روا داشته اند هیچ گاه از یاد نمی برد. قربانیان این جنایات همیشه در پی آن بوده اند تا چاره ای برای این درد بیابند و به وسیله ای از خودکامگی فرمانروایان بکاهند. احترام به حقوق فطری یکی از این وسایل است: گروهی از خردمندان کوشیده اند تا با طرح این فکر که << قواعدی برتر از اراده حاکم نیز وجود دارد و حقوق باید از آن قواعد عالی و طبیعی پیروی کند>> مانعی در راه تجاوز حکومت ایجاد کنند و قیام و مقاومت مردم را در برابر بی‌عدالتیها موجه سازند.

از سوی دیگر, طرفداران حکومت نیز بیکار ننشسته‌اند و در برابر پیروان حقوق فطری این فکر را پرورده‌اند که مبنای اصلی حقوق اقتدار دولت است و حاکم نماینده خداوند و مامور اجرای فرمانهای اوست.

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید