مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

مقاله مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف صرفا جهت اطلاع دوستان صحافی که قصد خرید این دستگاه را دارند انجام شده است و هیچگونه تبلیغاتی جهت خرید و فروش دستگاه نمی باشد


مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

(پرینتر سوزنی و ترمال هد)


مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

 دستگاه صحافی طلاکوب سوزنی

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

این دستگاه همان پرینتر سوزنی می باشد که تقریبا در تمام شرکتها و بانکها دیدیم. با حذف نوار ریبون از این دستگاه می توان از آن به عنوان دستگاه طلاکوب استفاده نمود. بزرگترین عیب این دستگاه کیفیت پایین طلای چاپ شده روی گالینگور می باشد که بعد از مدتی پاک خواهد شد. البته این نقیصه با استفاده از طلای PC رفع گردیده است. 

بزرگترین مزیت این دستگاه قیمت پایین آن و ارتباط مستقیم آن با کامپیوتر می باشد. یکی دیگر از قابلیت های مهم این دستگاه طلاکوبی بر روی انواع گالینگورهای طرح دار (خارجی) و ساده میباشد. قیمت این دستگاه از ۳۰۰ هزار تومان تا ۱۲۰۰ میلیون هزار تومان می باشد (سال ۹۵).

دستگاه طلاکوب دیجیتال مدل SG 110 و GP 135

این دستگاه توسط مبتکران ایرانی مونتاژ شده است که با استفاده از پرینترهای سوزنی Epson و ساخت قاب فلزی که در شکل زیر نمایش داده شده است، ساخته شده است. این دستگاهها از لحاظ رول طلا در دو نوع می باشد. بدون رول برقی و با رول بقی. مدلی که دارای رول طلای برقی می باشد از لحاظ قیمتی بالاتر می باشد و نیاز به چسباندن طلا روی گالینگور ندارد. 

دستگاه طلاکوب سوزنی

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

نمونه ای از کار دستگاه طلاکوب سوزنی

صحافی پایان نامه

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

 دستگاه صحافی طلاکوب با ترمال هد

دستگاه طلاکوب ترمال هد که مشابه آن در ایران ساخته شده است چینی می باشد. این دستگاه صرفاً جهت زرکوب دیجیتال ساخته و برنامه ریزی شده است و به همین خاطر کل قطعات این دستگاه همسو و هماهنگ فقط برای کار زرکوب طراحی و ساخته شده است  و این ویژگی باعث افزایش قدرت، کیفیت و ظرافت این دستگاه شده است.

بزرگترین مزیت این دستگاه، چاپ با کیفیت فوق العاده روی گالینگورهای ایرانی و بدون طرح میباشد که در ذیل نمونه ای از چاپ این دستگاه را می آوریم.

صحافی طلاچاپ چینی

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

(عکس فوق متعلق به دستگاه طلاکوب دیجیتال مدل SG 110 ساخت ایران می باشد)

بدنه این دستگاه تماماً از ورق آهن ضخیم میباشد که با پوشش رنگ الکترو استاتیک پوشیده شده است که باعث دوام و جلوگیری از برق دزدی دستگاه می شود در صورتی که دستگاه مشابه در بازار دارای یک کابینت فلزی بسیار نازک بوده و اصل متعلقات دستگاه از پلاستیک بوده که به مرور زمان باعث افزایش استهلاک دستگاه می شود.

این دستگاه دارای دو موتور متناسب و حتی قوی تر از کارکرد دستگاه می باشد که یکی وظیفه جمع کردن ضایعات نوارطلا ودیگری وظیفه چرخش پرس لاستیکی زیر کارگالینگور را بر عهده دارد که ضمن جداسازی فعالیتهای دستگاه از هم باعث کاهش استهلاک و عدم تداخل کاری دستگاهو همچنین افزایش قدرت دستگاه می شود این در حالی است که سایر دستگاه دیجیتالی موجود در بازار دارای یک موتور از نوع آرمیچر می باشند که وظیفه کارکرد کل دستگاه را بر عهده دارند.

این دستگاه از لحاظ کیفیت قابل مقایسه با مدل سوزنی موجود در بازار نمی باشد ولی به همان اندازه از لحاظ قیمت نیز گرانتر می باشد. این دستگاه به صورت ترمال هد کار می کند که باعث افزایش کیفیت فویل طلای چاپ شده روی گالینگور مصرفی و همچنین درخشندگی کار می شود در صورتی که دستگاه سوزنی دارای کیفیت چاپ مات می باشند که با کمی تغییرات در دستور پرینت می توان آن را بهبود بخشید. از لحاظ  ماندگاری طلا روی چرم دستگاه ترمال هد ماندگاری بیشتری نسبت به مدل سوزنی خود دارد. این دستگاه ایرانی در سه نوع و اندازه متفاوت طراحی و ساخته شده است.

۱-مدل T700 ابعاد (سانتی متر): ۷۰۰۰*۱۲۵۰۰*۶۰۰۰ جهت چاپ پایان نامه و روزنامه و آرشیو نقشه های چاپی مناطق

دستگاه طلاکوب ترمال هد

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

۲- مدل T400  جهت زرکوب پایان نامه در ابعاد ۹۰۰۰*۵۰۰۰*۵۰۰۰ ۳- مدلRM-T360 جهت زرکوب روی سررسید و جلد های ساخته شده تا ارتفاع ۶ سانتی متر این دستگاه مدلهای خارجی زیادی دارد. از جمله طلاکوب ۳۳۰b چینی. قیمت این مدل دستگاه حدود ۰۰۰ / ۵۰۰/ ۶ تومان در حال حاضر (سال ۹۴) می باشد.

اولین و بزرگترین عیب این نوع دستگاهها عدم توانایی چاپ روی گالینگورهای طرح دار و خارجی می باشد. دومین عیب این دستگاه عدم اتصال به کامپیوتر میباشد (به صورت مستقیم با USB به دستگاه متصل می گردد). سومین عیب این دستگاه «هد» این دستگاه می باشد که بعد از گذشت یکی دو سال نیاز به تعویض دارد که معمولا همراه با تعویض هد، بُرد دستگاه نیز تعویض میگردد و صحافانی که از این دستگاه استفاده میکنند از هزینه مجدد جهت تعویض هد و برد که تقریبا معادل نصف قیمت دستگاه می باشد، ناراضی میباشند و در نهایت چهارمین عیب نیز، نبودن متخصص کافی در هنگام تعمیر این دستگاه می باشد.

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۶۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید