مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

مقاله مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف صرفا جهت اطلاع دوستان صحافی که قصد خرید این دستگاه را دارند انجام شده است و هیچگونه تبلیغاتی جهت خرید و فروش دستگاه نمی باشد


مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

(پرینتر سوزنی و ترمال هد)


مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

 دستگاه صحافی طلاکوب سوزنی

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

این دستگاه همان پرینتر سوزنی می باشد که تقریبا در تمام شرکتها و بانکها دیدیم. با حذف نوار ریبون از این دستگاه می توان از آن به عنوان دستگاه طلاکوب استفاده نمود. بزرگترین عیب این دستگاه کیفیت پایین طلای چاپ شده روی گالینگور می باشد که بعد از مدتی پاک خواهد شد. البته این نقیصه با استفاده از طلای PC رفع گردیده است. 

بزرگترین مزیت این دستگاه قیمت پایین آن و ارتباط مستقیم آن با کامپیوتر می باشد. یکی دیگر از قابلیت های مهم این دستگاه طلاکوبی بر روی انواع گالینگورهای طرح دار (خارجی) و ساده میباشد. قیمت این دستگاه از ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۲۰۰ میلیون هزار تومان می باشد (سال ۹۵).

دستگاه طلاکوب دیجیتال مدل SG 110 و GP 135

این دستگاه توسط مبتکران ایرانی مونتاژ شده است که با استفاده از پرینترهای سوزنی Epson و ساخت قاب فلزی که در شکل زیر نمایش داده شده است، ساخته شده است. این دستگاهها از لحاظ رول طلا در دو نوع می باشد. بدون رول برقی و با رول بقی. مدلی که دارای رول طلای برقی می باشد از لحاظ قیمتی بالاتر می باشد و نیاز به چسباندن طلا روی گالینگور ندارد. 

دستگاه طلاکوب سوزنی

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

نمونه ای از کار دستگاه طلاکوب سوزنی

صحافی پایان نامه

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

دستگاه صحافی طلاکوب با ترمال هد

این دستگاه در ایران نیز ساخته می شود. کیفیت این دستگاه نسبت به مدلهای دیگر بالاتر و به همان اندازه قیمت نیز بیشتر می باشد.  

صحافی طلاچاپ چینی

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

(عکس فوق متعلق به دستگاه طلاکوب دیجیتال مدل SG 110 ساخت ایران می باشد)

بدنه این دستگاه تماماً از ورق آهن ضخیم میباشد که با پوشش رنگ الکترو استاتیک پوشیده شده است که باعث دوام و جلوگیری از برق دزدی دستگاه می شود در صورتی که دستگاه مشابه در بازار دارای یک کابینت فلزی بسیار نازک بوده و اصل متعلقات دستگاه از پلاستیک بوده که به مرور زمان باعث افزایش استهلاک دستگاه می شود.

این دستگاه دارای دو موتور متناسب و حتی قوی تر از کارکرد دستگاه می باشد که یکی وظیفه جمع کردن ضایعات نوارطلا ودیگری وظیفه چرخش پرس لاستیکی زیر کارگالینگور را بر عهده دارد که ضمن جداسازی فعالیتهای دستگاه از هم باعث کاهش استهلاک و عدم تداخل کاری دستگاهو همچنین افزایش قدرت دستگاه می شود این در حالی است که سایر دستگاه دیجیتالی موجود در بازار دارای یک موتور از نوع آرمیچر می باشند که وظیفه کارکرد کل دستگاه را بر عهده دارند.

این دستگاه از لحاظ کیفیت قابل مقایسه با مدل سوزنی موجود در بازار نمی باشد ولی به همان اندازه از لحاظ قیمت نیز گرانتر می باشد. این دستگاه به صورت ترمال هد کار می کند که باعث افزایش کیفیت فویل طلای چاپ شده روی گالینگور مصرفی و همچنین درخشندگی کار می شود در صورتی که دستگاه سوزنی دارای کیفیت چاپ مات می باشند که با کمی تغییرات در دستور پرینت می توان آن را بهبود بخشید. از لحاظ  ماندگاری طلا روی چرم دستگاه ترمال هد ماندگاری بیشتری نسبت به مدل سوزنی خود دارد. این دستگاه ایرانی در سه نوع و اندازه متفاوت طراحی و ساخته شده است.

۱-مدل T700 ابعاد (سانتی متر): ۷۰۰۰*۱۲۵۰۰*۶۰۰۰ جهت چاپ پایان نامه و روزنامه و آرشیو نقشه های چاپی مناطق

دستگاه طلاکوب ترمال هد

مقایسه دستگاههای صحافی طلاکوب دیجیتال بدون حروف

۲- مدل T400  جهت زرکوب پایان نامه در ابعاد ۹۰۰۰*۵۰۰۰*۵۰۰۰ ۳- مدلRM-T360 جهت زرکوب روی سررسید و جلد های ساخته شده تا ارتفاع ۶ سانتی متر این دستگاه مدلهای خارجی زیادی دارد. از جمله طلاکوب ۳۳۰b چینی.  

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۶۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید