اخلاق۲- ۱۶ص

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :

مقدمه
اخلاق موضوعی فلسفی ، سیاسی ، تربیتی و اجتماعی است . متفکران در فلسفه به ماهیت تفکر اخلاقی تکیه می کنند و در سیاست آن را به کار می برند و درسطح فردی نوع سلوک آدمی و روابط اجتماعی او را تعریف وتبیین می کنند و در سطح اجتماعی (محلی وجهانی ) نیز بر اساس آن قانون می نویسند .
در غرب سنت فکری ۲۳۰۰ ساله ای ، پیرامون اخلاق که آن را به درستی فلسفه اخلاق می خوانند ، وجود دارد . غایت و هدف این موضوع راه یافتن به راهکارهایی ویژه برای زندگی بهتر است . و هر دیدگاه یا مکتبی در اخلاق تعبیر خاص و ویژه ای از زندگی بهتر ارائه کرده است که تاریخ فلسفه خود گواه این مدعا است .
فلسفه اخلاق پایه نظری ساختار سیاسی و خوراک اصلی یا گوهر علوم سیاسی در هر جامعه متمدن است . نیاکان ما به درستی ، آن را سیاست مدن و آئین شهری نامیدند و از راه تفکر اخلاقی است که نظام حقوقی یک جامعه پی ریزی می شود که آن هم انواع گوناگون دارد .
خلاصه
بطور خلاصه اخلاق برای تشویق شکوفایی انسان می کوشد اگرچه این چهار هدف اخلاق به هم مربوطند اما دقیقاُ شبیه هم نیستند . و نظریه های اخلاقی گوناگون بر هدفهای مختلفی تأکید می ورزند و آن هم به راههای گوناگون مکتب اخلاقی غایتنگر ناظر بر شکوفایی انسان در نابودی رنج بشر است در جایی که نظریه های قرار دادی ریشه در خود پرستی دارند .
و برای حل اختلاف منافع اصرار بر نقشها دارند . نظریه های دیگر مثل نظریه ی کانت تأکید بر قانونمندی جهانی عدالت می گذارد .
اخلاق فضیلت تأکید بر شکوفایی شخصی در فضایل دارد و در کل درباره ماهیت اخلاق : اخلاق موضوعی فلسفی و سیاسی و تربیتی و اجتماعی است که متفکران در فلسفه به ماهیت تفکر اخلاقی تکیه می کنند در سیاست آن را بکار می برند و در سطح فردی نوع و سلوک آدمی و روابط اجتماعی او را تعریف و تبیین می کنند و در سطح اجتماعی محلی و جهانی بر اساس آن قانون می نویسند ./
فهرست منابع
۱- فلسفه اخلاق ( حکمت عملی ) نوشته ژکس – ترجمه دکتر ابوالقاسم پور حسینی چاپ اول – انتشارات امیر کبیر .
۲- ارسطو – اخلاق نیکو ماخس .
۳- فلسفه اخلاق تهیه و تدوین مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قم .
مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ( ره) ۱۳۷۷ .
۴- فردریک کاپستون – تاریخ فلسفه ترجمه سید جلال الدین مجتبوی ج ۱ .
۵- بحارالانوار – ج۷۰ باب ۵۹ ص۳۷۲حدیث ۱۸ .

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید