آزادی در اندیشه امام خمینی ۲۳ص

قیمت : ۹,۱۲۵,۷۰۴,۷۱۵ تومان     تعداد :
مقدمه
چون به آزادی نبوت هادی است  مومنان را ز انبیاء آزادی است
أی گروه مؤمنان شادی کنید   همچو سرو و سوسن آزادی کنید
آزادی آرمان شکوهمند بشری است و شاید این ویژگی ناگسستنی آرمان آزادی است که به شدت قابلیت بدست دادن تعابیر و تفاسیری بس ناهمگون را در خود نهفته دارد. مستبدان و نیز آنان که به مشابه ایدئولوژی اغواگر سیاسی در مقاطعی به آرمان آزادی تمسک جسته اند هر دو از همین ویژگی سوء استفاده کرده و می کنند. شاید به همین خاطر است که خیلی زود بحث آزادی به بحث از تعابیر و تفاسیر آن، مبانی و قوتها و کاستی های هر قرائت می انجامد.
امام خمینی (ره) صرفنظر از تأثیر ژرفی که در حوزه سیاست بر جای گذاشتند، حیات فکری و معنوی جامعه را نیز سخت متأثر ساختند و آزادی جوامع بشری به عنوان ویژگی بارز امام (ره) و از اهداف عمده وی می بایست مورد مداقه قرار گیرد.
آنچه مقصود امام در این زمینه است طرح برهانی و از روی اعتقاد مباحث اندیشه سیاسی اسلام بوده است.
پی نویس:
۱ـ در جستجوی راه از کلام امام
۲ـ همان
۳ـ همان ص۴۴۰
۴ـ همان ص۴۴۷
۵ـ مصاحبه با تایمز ۶/۹/۵۷
۶ـ صحیفه نور ج۳ ص۵۲
۷ـ صحیفه نور ج۳ ص۲۷
۸ـ صحیفه نور ۱۰/۱۰/۵۷
۹ـ صحیفه نور ج۴ ص۱۹۹
۱۰ـ صحیفه نور ج۴ ص۱۴۴
۱۱ـ نشریه عصر ما ۲۵/۱/۷۸
۱۲ـ صحیفه نورج۳ ص۷۵
۱۳ـ صحیفه نور ج۴ ص۲۰۱
۱۴- و…تا ۲۷

mosaiebi

خدمات کامپیوتری ایزوتایپ ۱۲۸ افتخار این را دارد با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری و ۸ سال سابقه خدمات الکترونیکی در خدمت سازمانها، شرکتها، دانشجویان عزیز و ... باشد. این شرکت در زمینه انجام صحافی پایان نامه، پرینت لیزری، تایپ و صفحه آرائی در خدمت شما می باشد. جهت سفارش صحافی یا پرینت میتوانید فایل خود را بصورت pdf یا word ایمیل نموده و صحافی را توسط پیک در محل خود تحویل بگیرید. (هزینه پیک به عهده مشتری می باشد) شماره کارت: ۷۸۴۸ - ۲۵۶۸ - ۸۶۱۰ - ۶۲۱۹ عبداله مصیبی بانک سامان isotype128@yahoo.com- isotype128@gmail.com ۶۶۹۵۸۳۳۵ - ۶۶۴۹۷۹۰۰ -۰۹۲۰۱۱۰۱۲۸۰ - ۰۹۱۲۵۷۰۴۷۱۵

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInGoogle PlusYouTube

نظر دهید